Poniedziałek ze sporym kontrastem termicznym. Różnica temperatury wyniesie 22 st.C.

Poniedziałek ze sporym kontrastem termicznym. Różnica temperatury wyniesie 22 st.C.

8 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Na nudę w pogodzie nie możemy narzekać. Po opadach deszczu spadł śnieg oraz pojawiły się przymrozki i to nie byle jakie, bo temperatura spadła poniżej -3 st.C. Choć teraz jest ciepło i stabilnie to jednak za kilkanaście godzin nadejdą kolejne zmiany. Początkowo poczujemy lato, a następnie powiew zimy. Różnica temperatury pomiędzy południowym wschodem a zachodem Lubelszczyzny będzie gigantyczna.

Choć Łuków i Zamość dzieli 200 km, to na tak małym obszarze dojdzie do ogromnej różnicy temperatury. W poniedziałek późnym wieczorem na południowym wschodzie województwa możemy mieć 17 st.C a na północnym zachodzie już tylko 6 st.C. Nocą i we wtorek chłód wystąpi już wszczęcie. We wtorek w najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą 10 st.C a nocą z poniedziałku na wtorek 3 st.C. W dodatku z nieba spadnie deszcz, oraz miejscami śnieg. Warto zaznaczyć, że przed nadejściem ochłodzenia termometry w południe wskażą 24 st.C. Oznacza to, że z lata wkroczymy w delikatną zimę…

Ogromny kontrast będzie widoczny również w kraju. Między wschodem a zachodem różnica temperatury w środku dnia wyniesie aż 22 st.C.