Uwaga przymrozek ! Prognoza na najbliższą noc. Sprawdź szczegóły.

Uwaga przymrozek ! Prognoza na najbliższą noc. Sprawdź szczegóły.

7 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Noc z czwartku na piątek przyniesie rozpogodzenia, co w rezultacie przyczyni się do spadków temperatury i wystąpienia przymrozków. Drzewa owocowe są w fazie kwitnięcia, a więc przymrozek może wyrządzić szkody.

Według najświeższych wyliczeń modeli numerycznych temperatura minimalna na wysokości dwóch metrów nad poziomem gruntu w najbliższych godzinach spadnie nawet do 1 stopnia. Wiatr nad ranem może ucichnąć, dlatego lokalnie niewykluczony jest delikatny minus. Poza tym praktycznie wszędzie przy gruncie temperatura będzie ujemna.

Największe spadki prognozuje się w północnej, zachodniej oraz wschodniej części województwa, ponieważ tam noc przyniesie duże rozpogodzenia, a nawet bezchmurne niebo. Na pozostałym obszarze, czyli na południu będą dominować chmury, które skutecznie zahamują spadek temperatury. Termometry w najchłodniejszym momencie nocy wskażą od 5 st.C na południu do 2-1 st.C na pozostałym obszarze. Lokalne na otwartej przestrzeni oraz w tak zwanych mrozowiska temperatura przy sprzyjających warunkach może być jeszcze niższa i spaść poniżej zera.

Przy gruncie temperatura minimalna wyniesie od 4 st.C na południu do -3 st.C na pozostałym obszarze.