Lubelskie: 14 gmin z apelem o ograniczenie zużycia wody.

Lubelskie: 14 gmin z apelem o ograniczenie zużycia wody.

6 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Sucha jesień oraz bezśnieżna zima w najbliższym czasie może przyczynić się do wystąpienia sporych problemów, które już teraz w okresie wiosennym są widoczne. Chodzi oczywiście o wodę, której może zacząć brakować.

Sytuacja, póki co nie jest krytyczna ale jeśli nie spadnie wystarczająco dużo deszczu to może się ona nieco skomplikować. Już teraz w wielu miejscach w studniach jest mało wody a mamy dopiero maj. Przed nami letnie miesiące, które z pewnością przyniosą upały, a te sprawią, że woda znacznie jeszcze szybciej wyparowywać.

Na dzień 5 maja 14 gmin w województwie lubelskim zaapelowało o ograniczenie zużycia wody. Chodzi tutaj o ograniczenie używania wody konsumpcyjnej do celów gospodarczych takich jak podlewanie upraw, ogródków i trawników, napełniania basenów, mycia pojazdów mechanicznych, itp.

Gminy które wystosowały apel to: gmina Drelów, Puławy, Wyryki, Ostrów Lubelski, Niemce, Garbów, Jabłonna, Żółkiewka, Turobin, Stary Zamość, Hrubieszów, Jastków, Puchaczów oraz Tomaszów Lubelski.