Front u naszych granic. Za kilka godzin rozpada się na dobre. Spadnie nawet 40 l wody.

Front u naszych granic. Za kilka godzin rozpada się na dobre. Spadnie nawet 40 l wody.

5 maja 2020 0 przez Paweł Reducha

Zgodnie z naszymi wczorajszym zapowiedziami już za kilka godzin nad Lubelszczyznę wkroczy front atmosferyczny, który sprawi, że z nieba spadną krople deszczu, które po suchym kwietniu są bardzo potrzebne. Front nie tylko przyniesie opady, ale i również ochłodzenie.

Dokładnie za około 2 godziny pierwszy deszcz spadnie na krańcach zachodnich województwa. Na wschód Lubelszczyzny dotrze lekko przed 15:00, co jest dobrą informacją, ponieważ strefa opadów związana z frontem przesuwać się będzie wolno, co sprawi, że suma opadu będzie znaczna. Do godziny 18:00 powinno spaść od 6 l na zachodzie do 10-16 l na wschodzie.

Animacja satelitarna - Polska

Wieczorem padać już będzie jedynie na krańcach północnych, ale to nie koniec dobrych informacji. W godzinach nocnych oraz w środę opady, które będą przemieszczać się z północy na południe, wystąpią na terenie całego województwa i ustaną dopiero w godzinach wieczornych. I oto takim sposobem prognozowana suma opadu do czwartku wyniesie od 15-20 l na zachodzie oraz w centrum do 25-40 l na wschodzie.

Jutro będzie chłodno, ponieważ termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 9-12 st.C. Dokuczać nam może również silny wiatr osiągający prędkość w porywach 55 km/h.