Tygodniowa prognoza pogody: Niewielkie opady i ryzyko przymrozków.

Tygodniowa prognoza pogody: Niewielkie opady i ryzyko przymrozków.

3 maja 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Majówka się kończy i przed nami pierwszy tydzień maja, przygotowaliśmy prognozę, która na wielu się spodoba. Sprawdźmy szczegóły.

Pierwszy tydzień maja początkowo pod względem pogody rozpieszczać nie będzie. Pojawią się opady deszczu, przeważać ma pochmurna aura oraz zdarzą się chłodne dni, co w kwestii suszy jest dobrą informacją. Niestety tydzień będzie niósł pewne zagrożenie w postaci lokalnych przymrozków. Co prawda na wysokości 2 m nie spodziewamy się ujemnej temperatury, to jednak przy rozpogodzeniach nie można jej wykluczyć. Przy gruncie z pewnością temperatura spadnie poniżej zera. Na szczęście przymrozki będą krótkotrwałe, ponieważ druga połowa tygodnia przyniesie uderzenie ciepła

Pierwsze 3 dni nowego tygodnia to dominacja zachmurzenia dużego z przelotnymi, niewielkimi opadami deszczu. Dużo wody nie spadnie, bo prognozowana suma opadu wyniesienie od 9 l wody na północnym zachodzie przez 10-15 l na przeważającym obszarze do lokalnie 35 l ma krańcach południowo wschodnich.

W połowie przyszłego tygodnia czekają nas chłodniejsze noce ze spadkami temperatury do 4 st.C. lokalnie z powodu rozpogodzeń i bezwietrznej aury niewykluczone są spadki temperatury poniżej zera na wysokości 2m jak i przy gruncie. Radzimy zabezpieczyć rośliny, które są wrażliwe na przymrozki, o których na bieżąco będziemy informować.

Kolejne dni tygodnia to niestety więcej słońca oraz brak opadów co jest złą informacją, gdyż wpłynie to znacząco na wysuszanie gleby. Na termometrach w czwartek zobaczymy 17 st.C w piątek 21 st.C a w niedzielę 25 st.C. z pewnością dojdzie również to wzrostu zagrożenia pożarowego.