Tygodniowa prognoza pogody: Ciepło z większą ilością opadów. Wystąpią burze.

Tygodniowa prognoza pogody: Ciepło z większą ilością opadów. Wystąpią burze.

26 kwietnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Blokada wyżowa odpuściła, co sprawiło, że na miejsce wyżu wkradły się ośrodki niskiego ciśnienia. Oznacza to większą ilość pochmurnego nieba oraz opadów, których w obecnym okresie bardzo potrzebujemy. Prognozy na nadchodzący tydzień są bardzo optymistyczne, ponieważ tygodniowa suma opadu może wynieść miejscami 30 l wody na każdy metr kwadratowy. Poza tym wystąpią liczne burze oraz temperatura przekroczy próg 20 kresek.

Początek tygodnia zmian nie przyniesie. Będzie sucho z przewagą pogodnego nieba. Opady nie wystąpią, a na termometrach w poniedziałek zobaczymy 16 kresek a we wtorek 22.

Pierwsze symptomy zmian zobaczmy w środę. Początkowo dzień nie przyniesie nic nadzwyczajnego, ale wieczorem wzrośnie zachmurzenie i pojawią się przelotne opady deszczu oraz lokalne słabe burze. Ciśnienie spadnie do 1002 hPa, a termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 23 st.C. W tym dniu opady nie będą intensywne, bo suma może wynieść do 0 mm na południowym wschodzie do 2-4 mm na pozostałym obszarze. Czwartek pogodny z symbolicznymi, przelotnymi opadami. Delikatnie się ochłodzi, gdyż słupki rtęci wskażą maksymalnie 19 kresek.

To będzie rekordowo suchy kwiecień. Sprawdź szczegóły !

Według najświeższych prognoz większe opady pojawiłyby się w przyszły weekend majowy. Codziennie miałyby nam towarzyszyć burze oraz delikatne, przelotne opady deszczu, które mogą wystąpić również nocą. W 3 dni może spaść od 10 mm na wschodzie przez 20 mm w centrum do około 30 mm na zachodzie. Trzymamy kciuki za prognozy…

Zaznaczamy, że jest to tylko i wyłącznie prognoza. Burze będą miały charakter lokalny, dlatego miejscami spadnie więcej lub mniej wody.

Tytułowe foto: wxcharts