Wstępna prognoza na majówkę: Ciepło ze sporą ilością burz.

Wstępna prognoza na majówkę: Ciepło ze sporą ilością burz.

24 kwietnia 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Wielkimi krokami zbliżamy się do majówki, która w tym roku najlepiej nie wypada pod względem wolnych dni. Sprawdźmy wstępną prognozę na pierwsze trzy dni maja.

Pierwszy dzień maja zapowiada się bardzo przyjemnie. Początkowo będzie pogodnie, ale po południu mogą pojawić się w całym województwie burzowe chmury, z których silniej powieje oraz co ważne popada. Będzie ciepło, temperatury wzrosną do 21 st.C. Niektóre modele nie wykluczają nawet 23-24 kresek.

Sobota 02.05.2020 będzie bardzo podobna do dnia poprzedniego. Poczatkowo pogodnie, a po południu burzowo. Temperatury będą ciut niższe i wyniosą 19-20 kresek.

Niedziela przyniesie lekkie zmiany. Burzowo ma być jedynie na północy województwa, a na pozostałym obszarze wystąpią przelotne, słabe opady deszczu. Temperatury nadal na przyjemnym poziomie. Zobaczymy od 21 w Chełmie oraz Dołhobyczowie , przez 20 na północy do 19 na pozostałym obszarze.

Jak wynika z najświeższych wyliczeń całkowita suma opadu w majówkę może wynieść od 13 l wody na południu do 20 l na północy.

Przypominamy, że to jest jedynie wstępna prognoza, która z uwagi na odległy termin może ulec zmianie.