Prognoza na 24-26 kwietnia: Spadnie upragniony deszcz. Miejscami  zagrzmi.

Prognoza na 24-26 kwietnia: Spadnie upragniony deszcz. Miejscami zagrzmi.

23 kwietnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Można powiedzieć, że w końcu nastał ten czas. Najbliższe dni przyniosą deszcz, który przyrodzie jest bardzo potrzebny. Jeśli myślicie, że opady unormują obecną sytuację to niestety, ale musimy was zmartwić. Jak wynika z najświeższych prognoz, całkowita suma opadu w weekend wyniesie 5 mm wody na każdy metr kwadratowy, a więc będzie to jedynie kropla w morzu potrzeb. Nie mniej jednak jest to jakieś światełko w tunelu, bo prognozy na kolejne dni napawają optymizmem…

Piątek zapowiada się pogodnie z niewielkimi, symbolicznymi opadami deszczu. Początkowo prognozowane jest zachmurzenie małe, a następnie stopniowy wzrost do dużego. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 20 kresek powyżej zera. Wiatr słaby okresami silniejszy z kierunków zachodnich w porywach do 40 km/h. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1008 hPa.

Sobota to już nieco inny typ pogody. Początkowo termometry wskażą 15 st.C, a następnie zacznie się ochładzać i już w godzinach wieczornych na termometrach zobaczymy jedynie 11 kresek. Do tego dojdą większe opady. Miejscami może również zagrzmieć, więc lokalnie sumy opadowe mogą być nieco większe. W ciągu dnia dominować będzie zachmurzenie duże a miejscami całkowite. Wiatr z kierunków północno-zachodnich w porywach do 55 km/h. Ciśnienie spada. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 998 hPa.

Ostatni dzień tygodnia to niemalże identyczny typ pogody co w sobotę. Termometry wskażą 10 kresek i dominować będzie zachmurzenie duże oraz okresami całkowite. Wiać będzie z kierunków północno-zachodnich w porywach do 45 km/h. Ciśnienie na barometrach w Lublinie wyniesie 1011 hPa. Opady jeśli się pojawią, będą symboliczne.

Całkowita suma opadu wyniesie od 0-1 mm na południu przez 1-3 mm w centrum do 5 mm na północy.

Co przyniesienie przyszły tydzień ? Szczegóły na ten temat pojawią się w niedzielę w tygodniowej prognozie pogody.