Po Wielkanocy nadejdzie ochłodzenie. Możliwe opady deszczu/śniegu oraz przymrozki.

Po Wielkanocy nadejdzie ochłodzenie. Możliwe opady deszczu/śniegu oraz przymrozki.

10 kwietnia 2020 0 przez Patryk Jurkowski

Niestety po świętach czeka nas ochłodzenie i to dość poważne. Temperatury polecą w dół, a z nieba spadnie upragniony deszcz oraz niechciane płatki śniegu. Miejscami zagrzmi. Sprawdźmy szczegóły.

Zmianę pogody odczujemy już w Poniedziałek Wielkanocny. Początkowo będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu, ale ciepło z temperaturą dochodzącą do 20 st.C. Jednak z upływem czasu z północy w kierunku południowym będzie nasuwać się strefa frontu związana z ośrodkiem niskiego ciśnienia. Po południu temperatura zacznie spadać, a na niebie będą piętrzyć się chmury, z których być może nawet zagrzmi. Odnośnie burz prognozy są jeszcze trochę rozbieżne, nie mniej jednak w końcu popada. Suma opadu w poniedziałek może wynieść od 3 do 10 l wody a w trakcie burz nawet 15 l.

Jesteś meteopatą ? Twoje samopoczucie ucierpi. Rano ciśnienie na barometrach wyniesie 1014 hPa a w południe 1003 hPa. Taki spadek ciśnienia z pewnością negatywnie wpłynie na nasze samopoczucie. Z powodu dużego gradientu prędkość wiatru w porywach wzrośnie do 45 km/h.

Nocą z poniedziałku na wtorek po przejściu frontu spłyną do nas zimne masy powietrza z północy, które sprawią, że zanikające opady deszczu przejdą w opady deszczu ze śniegiem, a miejscami nawet samego śniegu. Wtorkowy poranek będzie zimny ze spadkami temperatury do -1 st.C. Wystąpią również oblodzenia. Opady nie będą intensywne, dlatego na zabielenie krajobrazów nie ma co liczyć.

Wtorek będzie chłodny. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 6 kresek powyżej zera. Opady nie zapowiadają się zbyt intensywne, wręcz przeciwnie będą słabe i przelotne. Przeważnie będą to opady deszczu, ale lokalnie mogą polecieć płatki śniegu.

Ochłodzenie nie potrwa na szczęście długo. Od czwartku czeka nas powrót cieplejszych mas powietrza i dwucyfrowych wartości na termometrach.

WESOŁYCH ŚWIĄT