Tygodniowa prognoza pogody: Wysokie ciśnienie i potężne uderzenie ciepła. Sprawdź szczegóły.

Tygodniowa prognoza pogody: Wysokie ciśnienie i potężne uderzenie ciepła. Sprawdź szczegóły.

5 kwietnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Przed nami naprawdę przyjemne dni w pogodzie. Po chłodnym zakończeniu marca pierwszy tydzień kwietnia postanowi się zrekompensować. Za sprawą ośrodka wysokiego ciśnienia niebo nad nami będzie bezchmurne, a na termometrach zobaczymy pierwsze w tym roku 20-stki. Niestety opady będą symboliczne, a to złe informacje między innymi dla rolników.

W dniach 06-10 kwietnia nasz kraj będzie znajdować się pod wpływem ośrodków wysokiego ciśnienia, które będą gwarancją spokoju. Sprawią one, że niebo będzie praktycznie bezchmurne oraz z południa napłyną do nas cieplejsze masy powietrza. W przyszły weekend spokój niestety minie, ponieważ przez Polskę będzie przemieszczać się ośrodek niskiego ciśnienia, który spowoduje duży spadek ciśnienia, co w rezultacie wpłynie negatywne na nasze samopoczucie. W niedzielę wzrośnie również zachmurzenie, pojawią się opady, a prędkość wiatru w porywach osiągnie prędkość 55 km/h.

Pierwszy dzień nowego tygodnia to bezchmurne niebo oraz wysoka temperatura. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia ujrzymy 16 kresek. Na zewnątrz z pewnością będzie przyjemnie. Dokuczać może nam jedynie wiatr, który w porywach osiągnie prędkość 44 km/h.

Wtorek będzie jeszcze przyjemniejszy. Na niebie nie zobaczymy ani jednej chmury a temperatura wzrośnie do 19 st.C. Wiatr ma być już zdecydowanie słabszy, co pozytywnie wpłynie na temperaturę odczuwalną, która z pewnością będzie o wiele wyższa niż ta widoczna na termometrach. Ciśnienie atmosferyczne w poniedziałek wyniesie 1036 hPa a we wtorek 1033 hPa.

Środa to większe zachmurzenie, ale tak, że wyższa temperatura. Będzie pogodnie, a termometry wskażą 21 kresek powyżej zera. Wiatr niemalże zerowy, a to oznacza jeszcze wyższą temperaturę odczuwalną, która może wzrosnąć do 25 st.C. Ciśnienie na barometrach wyniesie 1029 hPa. Podobnie będzie wyglądać czwartek, z tym że niebo będzie bezchmurnie a ciśnienie spadnie do 1023 hPa.

Weekend nieco chłodniejszy i bardziej pochmurny. W piątek i sobotę na termometrach 14 st.C

Wielkanoc przyniesie mnóstwo chmur, z których spadnie upragniony deszcz, lokalnie może również zagrzmieć. Burze na szczęście nie będą gwałtowne. Ciśnienie wyniesie 1011 hPa, a słupki rtęci wskażą 16 kresek.

Tygodniowa suma opadu wyniesie 1-4 mm wody na każdy metr kwadratowy. Oznacza to dalszą pogłębiającą się suszę oraz zagrożenie pożarowe 3 stopnia. Poprawy sytuacji w opadach nie widać…

Pamiętaj o obostrzeniach