Prognoza na 04-05 kwietnia. Co przyniesie nam pogoda ?

Prognoza na 04-05 kwietnia. Co przyniesie nam pogoda ?

3 kwietnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Pierwszy weekend kwietnia to typowo wczesna wiosna. W sobotę może delikatnie pokropić, a niedziela przyniesienie mnóstwo słońca. Na wysokie temperatury przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać, ale zdradzimy, że przyszły tydzień to powiew prawdziwej wiosny…

Sobota to zdecydowana przewaga chmur, które przyniosą przelotne opady deszczu. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest na północny oraz centrum województwa. Niestety opady będą symboliczne, dlatego na poprawę sytuacji związanej z suszą nie ma co liczyć. Na termometrach wszędzie zobaczymy 9 kresek powyżej zera. Wiatr z kierunków północno-zachodnich w porywach do 36 km/h. Ciśnienie rośnie. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1024 hPa.

Niedziela to wyżowa, pogodna aura. Ciśnienie w południe wzrośnie do 1036 hPa. Z tego powodu wiele osób może czuć się źle i odczuwać między innymi bóle głowy czy stawów. Pomimo złego samopoczucia na zewnątrz będzie przyjemnie. Nad głowami mogą pojawić się niegroźne chmury, a termometry wskażą 10-11 st.C powyżej zera. Delikatny wiatr sprawi, że temperatura odczuwalna będzie nieco wyższa niż ta widoczna na termometrach.

Na pewno wiele osób wyjdzie na spacer, dlatego z racji panującej pandemii odradzamy państwu spacerów w miejscach, gdzie przybywa znaczna ilość osób. Unikajmy grup, skupisk ludzkich. Pamiętajmy tak, że o nowych obostrzeniach. Najlepiej po prostu pozostać w domu. Zdrowe jest najważniejsze.

Z powodu braku opadów w lasach obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego