Pilne: Zakaz wstępu do lasu na terenie całego kraju.

Pilne: Zakaz wstępu do lasu na terenie całego kraju.

3 kwietnia 2020 0 przez Paweł Reducha

Jak poinformowało ministerstwo środowiska w związku ze stanem epidemii, od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

“W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte” – przekazał w komunikacie resort

Ostatnie dni pokazały, że dla zbyt wielu pokusa wiosennego spaceru była silniejsza niż nakaz pozostania w domu. Tłumy na leśnych szlakach i parkingach to zbyt wysokie ryzyko.

Ministerstwo dodało, że zakaz wstępu będzie egzekwowany przez Straż Leśną i Straż Parków Narodowych.

“W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom” – zaapelowało ministerstwo.

W Polsce do tej pory odnotowano 3266 przypadków zakażeń koronawirusem oraz 65 zgonów. Bilans ten niestety wciąż rośnie.

Źródło: ministerstwo środowiska/ lasy państwowe