Alert pogodowy 3 stopnia: Nadciąga gwałtowne załamanie pogody.

Alert pogodowy 3 stopnia: Nadciąga gwałtowne załamanie pogody.

1 kwietnia 2020 1 przez Paweł Reducha

W najbliższy czwartek pogoda pokaże, na co ją stać. Po spokojnej i chłodniej aurze jutro na terenie całego województwa na termometrach zobaczymy 28 kresek powyżej zera. Oprócz wysokich temperatur w godzinach popołudniowych powstaną groźne komórki burzowe, które będą siać spustoszenie. Co ważne ryzyko powstania trąb powietrznych jest na bardzo wysokim poziomie !

Pierwsza część jutrzejszego dnia będzie przyjemna, bo ma być ciepło i słonecznie. Dokuczać może nam jedynie wysoka wilgotność powietrza, która wyniesie 80%. Sprawi ona, że temperatura odczuwalna wzrośnie do 40 st.C !

Z upływem godzin z powodu dużej wilgotności powietrza oraz niestabilność nad naszymi głowami będą piętrzyć się chmury, z których powstaną pojedyncze komórki burzowe łączące się w struktury wielokomórkowe.

Jak wynika z najnowszych danych, burze początkowo powstaną na zachodzie województwa i będą przemieszczać się w kierunku wschodnim. Ostrzegamy, burze mogą być niszczycielskie. Spodziewane są porywy wiatru o prędkości do 160 km/h, opady gradu o średnicy 10 cm oraz mogą utworzyć się 1-4 trąby powietrzne. Więcej szczegółów po kolejnej aktualizacji modeli.

Spokojnie 🙂 Artykuł został w całości zmyślony. prima aprilis 😉

⚠️Dostępna jest prognoza na kwiecień 2020 kliknij i sprawdź ⚠️