Tygodniowa prognoza pogody: Powrót mrozu i śniegu. Ciepło jest jednak w natarciu.

Tygodniowa prognoza pogody: Powrót mrozu i śniegu. Ciepło jest jednak w natarciu.

29 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Trudno w to uwierzyć, ale choć dziś za oknami panuję prawdziwa wiosna, to już za kilka godzin nastanie załamanie pogody. Nocą z niedzieli na poniedziałek sypnie oraz temperatura spadnie poniżej zera. Kolejne dni będą chłodne z nocnym mrozem, ale jak się okazuje ciepło, jest w natarciu.

Początek nowego tygodnia to jak wspomnieliśmy powyżej załamanie pogody. Powrócą nocne przymrozki oraz opady deszczu ze śniegiem a tak, że samego śniegu. Największe opady białego puchu spodziewane są najbliższej nocy kiedy to na obszarze całego województwa może spaść do 2 cm śniegu. Z uwagi na ciepły grunt opady w początkowej fazie będą topnieć. Temperatura spadnie do -2 st.C. Na drogach i chodnikach będzie ślisko. Możliwe są oblodzenia.

W poniedziałek będzie chłodno do 2 st.C i bez opadów. Miejscami w pierwszej części dnia krajobrazy mogą być jeszcze zabielone. Porywy wiatru osiągną prędkość 45 km/h dlatego temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa niż ta widoczna na termometrach. Ciśnienie w południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1020 hPa.

Wtorek będzie cieplejszy, lecz z opadami mieszanymi. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 5 kresek powyżej zera. O poranku spodziewane są spadki temperatury do -5 st.C. Ciśnienie wyniesie 1025 hPa.

Od środy czeka nas poprawa pogody. Opady, które są bardzo potrzebne, niestety do końca tygodnia już nie wystąpią, a więc susza zacznie się nasilać. Pogarszać sytuację będą również nocne przymrozki wysuszające glebę. W środę na termometrach 6 st.C, a w czwartek 8 st.C.

Przyszły weekend to zdecydowane ocieplenie, ponieważ na termometrach pojawią się wartości przekraczające próg 10 st.C. Będzie przyjemnie, choć dokuczać może nam wiatr osiągający prędkość 45 km/h.