Opady śniegu i oblodzenia. Noc przyniesie trudne warunki na drogach.

Opady śniegu i oblodzenia. Noc przyniesie trudne warunki na drogach.

29 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Już za kilka godzin nad Lubelszczyznę wkroczy strefa opadów mieszanych. Początkowo spadnie deszcz, lecz gdy temperatura osiągnie ujemne wartości, deszcz przejdzie w sam śnieg.

Jak wynika z najświeższych prognoz, opady początkowo deszczu pojawią się dziś około godziny 21:00 i będą przemieszczać się z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim. Lokalnie symboliczne opady mogą pojawić się już nieco wcześniej.

Jak wspomnieliśmy powyżej, początkowo spadnie deszcz. Z biegiem minut jednak temperatura w trakcie opadu będzie spadać i deszcz przemieni się w deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. Lokalnie opady mogą być intensywne, a silny wiatr może powodować zamiecie śnieżne. Warto dodać, że w pierwszej części nocy opady mogą mieć charakter konwekcyjny, dlatego w wielu miejscach może spaść więcej śniegu, niż jest to prognozowane.

Z powodu ciepłego gruntu na dużą pokrywę śnieżną nie ma co liczyć, nie mniej jednak na terenie całego województwa o poranku może leżeć od 1 cm do 3 cm świeżego śniegu. Z pewnością krajobrazy będą zabielone.

Na drogach i chodnikach z powodu opadów i ujemnej temperatury, która spadnie do -2 st.C będą pojawiać się oblodzenia.

Zimowa aura na szczęście nie potrwa długo. Opady śniegu opuszczą Lubelszczyznę o 10:00 rano. Wtedy temperatura wkroczy na delikatny plus oraz wystąpią liczne rozpogodzenia.

A tak w dniu dzisiejszym wygląda rozkład temperatury na terenie całego kraju. Najwyższe wartości na termometrach notowane są na Lubelszczyźnie. Aż trudno uwierzyć, że jutro o poranku będzie biało…