Tygodniowa prognoza pogody: Mroźne noce i chłodne dni. Na horyzoncie uderzenie ciepła.

Tygodniowa prognoza pogody: Mroźne noce i chłodne dni. Na horyzoncie uderzenie ciepła.

22 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Najbliższe dni to kontynuacja chłodu z dużą ilością słońca. Padać nie będzie, ale za to silniej powieje. Od poniedziałku do środy porywy mogą osiągać prędkość 55 km/h. Druga połowa tygodnia przyniesie znaczne ocieplenie.

Choć na termometrach w pierwszej połowie tygodnia w ciągu dnia będą dodatnie wartości, to z uwagi na silny wiatr temperatura odczuwalna będzie ujemna. Zimne będą również noce, podczas których temperatura będzie spadać poniżej -5 st.C. Nocą z wtorku na środę przy sprzyjających warunkach miejscami temperatura spadnie do nawet -9 st.C.

Od czwartku wiatr zmniejszy swą prędkość, a na termometrach zobaczymy dwucyfrowe wartości. Noce również będą nieco cieplejsze z lekkim plusem. Koniec tygodnia podobnie jak początek będzie z dużą ilością słońca. Większe zachmurzenie oraz przelotne opady deszczu pojawią się nocą z soboty na niedzielę oraz w niedziele.

Na barometrach: W poniedziałek: 1037 hPa, wtorek: 1038 hPa, środę: 1033 hPa, czwartek: 1027 hPa, piątek: 1019 hPa, sobotę: 1012 hPa i w niedzielę: 1015 hPa.