Na horyzoncie powiew chłodu. Czego możemy się spodziewać ?

Po chłodnym drugim weekendzie marca nowy tydzień jak dotąd przynosi pogodną aurę oraz wysokie temperatury, bo na termometrach mamy nawet 15 kresek powyżej zera. Jest przyjemnie prawda ? Niestety kres ciepła dobiega końca, ponieważ nadciąga chłód…

Pierwsze symptomy ochłodzenia odczujemy w piątek. Wtedy w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 9 kresek, a na niebie dominować będzie zachmurzenie duże, okresami całkowite z niewielkim przelotnymi opadami deszczu. Niewielki wiatr sprawi, że odczuwalny będzie komfort termiczny.

Sobota będzie paskudna. Co prawda zdarzą się rozpogodzenia, ale na południu województwa przelotnie popada deszcz, deszcz se śniegiem oraz silniej Powieje. Porywy mogą osiągać prędkości 45 km/h. Na termometrach 4 st.C, a więc temperatura odczuwalna z uwagi na silny wiatr będzie niższa o jakieś 3 stopnie.

Noc z soboty na niedzielę pogodna ze spadkiem temperatury do -5 st.C na obszarze całego województwa.

Niedziela to silny wiatr, rozpogodzenia oraz przelotne opady deszczu ze śniegiem a tak, że samego śniegu mogące na jakiś czas delikatnie zabielić krajobrazy. Porywy wiatru wzrosną do 50 km/h. Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia dwie kreski powyżej zera.

Noc z niedzieli na poniedziałek będzie jeszcze zimniejsza. Niebo będzie bezchmurne, wiatr ucichnie, a to oznacza idealne warunki na spadki temperatury. W całym województwie temperatura spadnie do -6 st.C, lokalnie do -10 st.C. Podobne spadki pojawia się również nocą z poniedziałku na wtorek.

Co czeka nas dalej ? Jak wynika z prognoz, od wtorku 23 marca czekać nas będzie delikatne ocieplenie ze wzrostem temperatur do 10 st.C.

Więcej informacji na temat przyszłego tygodnia znajdziecie w tygodniowej prognozie pogody, która będzie dostępna w niedzielny wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *