Tygodniowa prognoza pogody: Powiew wiosennego ciepła, a później spływ chłodu.

Tygodniowa prognoza pogody: Powiew wiosennego ciepła, a później spływ chłodu.

15 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Po ciepłych dniach marca przyszedł czas na krótkotrwały chłód. W sobotę spadł śnieg a w niedzielny poranek temperatura miejscami spadła poniżej -10 st.C. Jak się okazuje, powiew delikatnej zimy jest krótkotrwały, bo już od jutra czeka nas ponowny wzrost temperatur. W połowie przyszłego tygodnia termometry ponownie wskażą 15 kresek. Niestety koniec tygodnia przyniesie ponowne ochłodzenie i mróz.

Nowy tydzień rozpoczniemy pogodnym niebem oraz przymrozkiem. Termometry w całym województwie o poranku mogą wskazać 4 kreski poniżej zera. W ciągu dnia pogodnie, ale wietrznie. Porywy południowo-zachodniego wiatru będą osiągać prędkość 45 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 8 st.C. Ciśnienie wysokie. W południe na barometrach w lublinie 1025 hPa.

Kolejne 4 dni to jeszcze wyższa temperatura, ale i dominacja zachmurzenia dużego, okresami całkowitego. Padać nie powinno, a na termometrach zobaczmy 12 st.C we wtorek, środę oraz czwartek 15 st.C a w piątek 10 st.C. Ciśnienie będzie stabilne i wyniesie 1027 hPa. Niewielki spadek do 1024 hPa nastąpi w dopiero w czwartek. Wiatr słaby, okresami silniejszy.

Weekend to ponowne ochłodzenie. Wszędzie wystąpią opady deszczu, a termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 2 st.C. Ciśnienie w sobotę wyniesie 1019 hPa a w niedzielę 1031 hPa. Niedzielny poranek będzie mroźny z niewykluczonym spadkiem temperatury do -5 st.C. Nocą z soboty na niedzielę możliwe oblodzenia.

Tygodniowa anomalia temperatury wyniesie +3.5 st.C powyżej normy.