Nadciąga ochłodzenie. Nocą mróz a w ciągu dnia kilka stopni powyżej zera. Spadnie śnieg.

Nadciąga ochłodzenie. Nocą mróz a w ciągu dnia kilka stopni powyżej zera. Spadnie śnieg.

11 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Choć jutro na termometrach zobaczymy nawet 16 st.C to kolejne dni będą zdecydowanie chłodniejsze. W weekend na termometrach w ciągu dnia zobaczymy 5 st.C a nocami chwyci mróz. Miejscami spadnie dawno niewidziany śnieg. Ochłodzenie jak wynika z prognoz, na szczęście będzie krótkotrwałe.

Najbliższe dni to również silniejszy wiatr. W czwartek porywy sięgną 65-70 km/h a w piątek oraz sobotę 60 km/h. Jutro (Czwartek) miejscami, zwłaszcza na północy lokalnie może powiać do 80 km/h.

Piątek będzie pierwszym dniem ochłodzenia. Na termometrach zobaczymy 9 kresek powyżej zera. Jeszcze chłodniejsza będzie sobota. Wtedy termometry wskażą 4 st.C na terenie całego województwa. W ciągu dnia wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem a miejscami samego śniegu. Na zabielenie krajobrazów z uwagi na ciepły grunt bym nie liczył. Silny wiatr sprawi, że temperatura odczuwalna będzie o kilka stopni niższa niż ta widoczna na termometrach.

Noc z soboty na niedziele mroźna. Niebo będzie bezchmurne, a wiatr ucichnie. Oznacza to idealne warunki na nocne spadki temperatury. Na ogół będzie to -4 st.C, lecz na otwartej przestrzeni czy w tak zwanych mrozowiskach niewykluczone jest nawet -7 st.C. UWAGA: Mokre nawierzchnie dróg będą zamarzać, tworząc oblodzenia.

Niedziela będzie słoneczna z temperaturą dochodzącą do 5 st.C. Padać nie będzie, a z uwagi na wyżową aurę (1030 hPa) prędkość wiatru będzie niemalże zerowa.

Od poniedziałku czeka nas ocieplenie i wzrost temperatury do 10 st.C. W marcu jak w garncu…

Na barometrach w Lublinie:

Czwartek: 1005 hPa

Piątek: 1009 hPa

Sobota: 1020 hPa

Niedziela: 1028 hPa

Z uwagi na wzrost ciśnienia nasze samopoczucie może się odrobinę pogorszyć.