Alert Meteo: Najbliższe dni będą wietrzne. Porywy wzrosną do 80 km/h. Możliwe burze.

Alert Meteo: Najbliższe dni będą wietrzne. Porywy wzrosną do 80 km/h. Możliwe burze.

10 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Przed nami cieple, lecz wietrzne dni. Po kilkunastu dniach spokoju wiatr ponownie będzie mógł stwarzać zagrożenie. Prędkość będzie wystarczająca duża, by uszkadzać drzewa czy porywać lekkie przedmioty. Oprócz tego niewykluczone są tak, że burze.

Silny wiatr pojawi się już jutro (Środa). Od godzin porannych będzie on systematycznie się nasilał. Maksymalnych porywów spodziewamy się w drugiej części dnia kiedy to obszarze całego województwa porywy wzrosną do 65 km/h. Dominować ma zachmurzenie całkowite oraz opady konwekcyjne, które momentami mogą być intensywne. Na wschodzie oraz centrum niewykluczone są pojedyncze wyładowania atmosferyczne. W trakcie burz porywy do 70 km/h.

Jeszcze silniejszy wiatr spodziewany jest w czwartek. Między godziną 08:00 a 23:00 w centrum oraz na północny porywy mogą dochodzić do 80 km/h, a na południu do 55 km/h. Podobnie jak we wtorek w centrum oraz na wschodzie niewykluczone będą pojedyncze wyładowania atmosferyczne, a opady konwekcyjne pojawią się na całej Lubelszczyźnie. Pomimo kapryśnej aury termometry wskażą nawet 16 st.C. W trakcie burz niewykluczone są silniejsze porywy wiatru oraz opady niewielkiego gradu.

W związku z fatalną pogodą prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Na drogach i chodnikach może być niebezpiecznie, silny wiatr może łamać gałęzie, drzewa, uszkadzać budynki i zrywać linie energetyczne. W związku z silnym wiatrem należy się liczyć między innymi z przerwami w dostawach prądu. Uważajmy, gdzie parkujemy samochody. Zalecamy nie stawiać ich pod drzewami, ponieważ silny podmuch może je złamać, a następnie spaść nam na samochód. W trakcie apogeum wichury radzimy pozostać w domu.