Nadciąga ocieplenie. Temperatury przekroczą 15 stopni!

Nadciąga ocieplenie. Temperatury przekroczą 15 stopni!

9 marca 2020 0 przez Patryk Jurkowski

W połowie tygodnia na termometrach zobaczymy wartości dwucyfrowe, czy to oznacza, że wiosna zbliża się wielkimi krokami i zostanie z nami na dłużej ? Sprawdźmy.

Środa to będzie pierwszy dzień, kiedy to ocieplenie wkroczy do naszego województwa. Na termometrach zobaczymy 9 – 10 stopni, na niebie niestety będzie przewaga chmur, z których popada deszcz.

https://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/48

Czwartek pod względem temperatury zapowiada się naprawdę przyjemnie. Niestety chmur nie zabraknie a na rozpogodzenia, nie ma co liczyć. Opadów nie przewidujemy.

https://meteomodel.pl/gfs-para/T2M/48

W całym województwie bez wyjątku zobaczymy minimum 14-15 stopni. Jeżeli dojdzie do rozpogodzeń, to przy promieniach słonecznych nie wykluczamy 17 – 18 stopni w cieniu. Niestety na tą chwilę, prognozy widzą zachmurzenie całkowite.

Co dalej ?

Od piątku czeka nas powrót pogody, jaką mieliśmy w weekend, czyli zdecydowanie chłodniej z przewagą chmur z przelotnymi opadami.

Jako ciekawostkę dodamy, że w prognozach długoterminowych w drugiej połowie marca widać nawet opady śniegu i temperatury w okolicach zera. Czyżby powrót zimy ?? Czas pokaże 🙂