Przymrozki, uderzenie ciepła i silny wiatr. Prognoza na najbliższe dni.

Przymrozki, uderzenie ciepła i silny wiatr. Prognoza na najbliższe dni.

8 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Mamy piękny początek marca. Jest dużo chwil ze słońcem oraz wysoką temperaturą. Codziennie na termometrach mamy ponad 8 st.C a 3 marca mieliśmy nawet 16 st.C. Kolejne dni będą odrobinę chłodniejsze, ale bez obaw, w drugiej połowie przyszłego tygodnia czeka nas kolejny podmuch wiosennego ciepła.

Drugi tydzień marca to pogodowy kogel-mogel. 09-11.03 czeka nas zdecydowana przewaga zachmurzenia dużego i opadów. W godzinach porannych w południowej części województwa mogą się zdarzyć przymrozki ze spadkiem temperatury do -1 st.C.

W środę dokuczać może silny wiatr osiągający prędkość 55 km/h. W poniedziałek na termometrach 7 st.C wtorek 11 st.C a w środę 12 st.C.

Czwartek to podmuch ciepła. Termometry wskażą nawet 15 st.C. Niestety pięknie nie będzie. Dokuczać ma silny wiatr osiągający prędkość w porywach do 70 km/h. Będzie pogodnie z przelotnymi opadami deszczu.

Weekend chłodniejszy, ale i tak nadal będzie ciepło z temperaturą dochodzącą do 7 st.C. Piątek przyniesie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu a w sobotę wystąpią na liczne rozpogodzenia. W dalszym ciągu towarzyszyć będzie nam silny wiatr z porywami do 50 km/h.

Ostatni dzień tygodnia to duża ilość słońca. Poranek będzie zimny ze spadkiem temperatury do -3 st.C na wysokości 2 m i -5 st.C przy gruncie. W ciągu dnia na termometrach 8 kresek powyżej zera. Wiatr osiągnie prędkość 30 km/h.