Prognoza pogody na 7-8 marca: Co przyniesie weekend ?

Prognoza pogody na 7-8 marca: Co przyniesie weekend ?

6 marca 2020 0 przez Paweł Reducha

Najbliższy weekend to zdecydowana dominacja chmur z przelotnymi opadami deszczu. Wystąpi silniejszy wiatr oraz zrobi się chłodniej. Termometry wskażą 8 kresek powyżej zera. Nocami niewykluczone są lokalne spadki temperatury poniżej zera.

Pierwsza połowa nocy z piątku na sobotę przyniesienie na zachodzie rozpogodzenia a w centrum oraz wschodzie zachmurzenie całkowite z przelotnymi opadami deszczu. Z upływem godzin strefa rozpogodzeń przesunie się na wschód, co spowoduje zanik opadów oraz liczne rozpogodzenia. Wiatr będzie słaby, a termometryczne w najchłodniejszym momencie nocy wyniesie od 3 st.C na zachodzie do 4 st.C na wschodzie.

W sobotę czekają nas chwilę ze słońcem, ale i również z zachmurzeniem dużym a tak, że całkowitym. Wszędzie spodziewane są niewielkie przelotne opady deszczu. Wiatr będzie słaby, okresami silniejszy w porywach do 34 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 7 st.C na południowy zachodzie do 10 st.C na pozostałym obszarze. Ciśnienie na barometrach w Lublinie wyniesie 1006 hPa

Nocą z soboty na niedzielę wszędzie spodziewamy się zachmurzenia całkowitego. Wiatr słaby w porywach do 24 km/h. Termometry wskażą od 0 na krańcach południowych do 3 na pozostałym obszarze.

W niedzielę czeka nas ciąg dalszy pochmurnej aury. Miejscami zwłaszcza w zachodniej oraz północnej części województwa niewykluczone będą słabe opady mżawki. Będzie chłodniej, bo słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą 6 kresek powyżej zera. Wiatr słaby w porywach do 27 km/h. Ciśnienie zacznie rosnąć. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1017 hPa.