Prognoza na weekend. Sprawdź, niech pogoda cię nie zaskoczy.

Prognoza na weekend. Sprawdź, niech pogoda cię nie zaskoczy.

28 lutego 2020 0 przez Paweł Reducha

Najbliższy weekend przyniesie nam kontynuację pochmurnego nieba z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Pomimo kapryśnej aury będzie ciepło, bo termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 8 st.C powyżej zera. Będzie wietrznie, a to znacząco może obniżyć temperaturę odczuwalną.

Nadchodząca noc przyniesie liczne rozpogodzenia oraz zanikające opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura spadnie od -2 st.C na południu, przez -1 st.C w centrum do zera na północny. W związku ze spadkiem temperatury oraz mokrą nawierzchnią dróg miejscami mogą wystąpić oblodzenia.

W sobotę przeważać będzie zachmurzenie duże z lokalnymi przejaśnieniami. Padać nie powinno, choć w zachodniej części województwa niewykluczone są przelotne opady deszczu. Wiatr południowy w porywach do 45 km/h. Na termometrach od 6 st.C na południu do 7 st.C na pozostałym obszarze.

Nocą z soboty na niedziele wciąż będzie wietrznie z porywami wiatru do 40 km/h. Spodziewamy się wzrostu zachmurzenia do całkowitego, a w drugiej części nocy z zachodu w kierunku wschodnim nasuwać się będzie strefa opadów deszczu oraz miejscami deszczu ze śniegiem. Słupki rtęci wskażą 4 kreski powyżej zera.

W niedzielę z zachodu na wschód będzie przemieszczać się wspomniana wyżej strefa opadów mieszanych. W pierwszej części dnia opady wystąpią na zachodzie oraz w centrum a w drugiej na krańcach wschodnich. W trakcie opadów spodziewać należy się zachmurzenia całkowitego i spadku temperatury do 4 st.C, a po opadach nastąpi wzrost do 8 st.C oraz pojawią się rozpogodzenia. Wiatr południowo-zachodni w porywach do 40 km/h.