Przed nami kilkudniowe ochłodzenie. Czego możemy się spodziewać ?

Przed nami kilkudniowe ochłodzenie. Czego możemy się spodziewać ?

25 lutego 2020 0 przez Paweł Reducha

Po ciepłych dniach w pogodzie czas na zmianę. W najbliższym czasie czeka nas niewielkie ochłodzenie, które przyniesie nocne spadki temperatury poniżej zera. Oprócz tego zdarzyć się mogą opady deszczu ze śniegiem a tak, że samego śniegu. W dalszym ciągu dokuczać nam będzie silny wiatr, który będzie potęgował odczucie zimna.

Powiew chłodu poczujemy już w nadchodzący czwartek. Wtedy termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 4 kreski powyżej zera. W pierwszej części dnia dominować będzie zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, które w godzinach wieczornych zacznie ustępować. Porywy wiatru osiągną prędkość 50 km/h. Taki wiatr znacząco obniży temperaturę odczuwalną.

Nocą z czwartku na piątek należy spodziewać się licznych rozpogodzeń. Temperatura spadnie do -3 st.C. Na drogach niewykluczone będą oblodzenia.

piątek będzie jeszcze chłodniej. Słupki rtęci miejscami, zwłaszcza na południu wskażą 1 kreskę powyżej zera. W północnej części województwa będzie nieco cieplej. Tam termometry wskażą 3 st. C powyżej zera. W ciągu dnia spodziewamy się zachmurzenia dużego, a na południu całkowitego. Na północy oraz w centrum mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem a na południu samego śniegu mogące zabielić krajobrazy. Wiatr słaby, w porywach do 20 km/h

Noc z piątku na sobotę z zachmurzeniem dużym oraz zanikającymi opadami deszczu ze śniegiem, oraz śniegu. Termometry wskażą 0 st.C.

Ochłodzenie nie potrwa długo, ponieważ na horyzoncie widoczne jest ocieplenie. Więcej informacji niebawem.