Przed nami niespokojna noc. Powieje do 110 km/h. Możliwe burze i ulewy. Wydano alert 2 stopnia.

Przed nami niespokojna noc. Powieje do 110 km/h. Możliwe burze i ulewy. Wydano alert 2 stopnia.

23 lutego 2020 0 przez Paweł Reducha

Najbliższe godziny to pogodowy kogel-Mogel. Czeka nas gwałtowny spadek i wzrost ciśnienia, ulewy, silny wiatr a tak, że burze.

Już za kilka godzin przez Lubelszczyznę przejdzie ośrodek niskiego ciśnienia, który narobi niemałego zamieszania. Wiatr może wyrządzić szkody, dlatego radzimy już zabezpieczyć swój dobytek i usunąć z balkonów lekkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr.

Spadek ciśnienia

Zanim nadejdzie wichura, to przyjdzie zmierzyć się ze sporym wahaniem ciśnienia. W kilka godzin ciśnienie spadnie o 20 hPa. Z tego powodu dziś nasze samopoczucie będzie fatalne. Douczać mogą nam bóle mięśni i stawów. Niebezpieczny dla naszego zdrowia będzie jego wzrost również o 20 hPa, który nastąpi po godzinie 22:00.

Jak wynika z najnowszych prognoz, centrum niżu znajdzie się nad centralną Lubelszczyzną o godzinie 22:00. To właśnie wtedy spodziewana jest kulminacja wichury.

Alert Meteo

Najsilniejsze porywy wiatru spodziewane są w południowej części województwa. W godzinach 23:00 – 03:00 porywy mogą osiągać prędkość 110 km/h. Z tego powodu zostało wydane ostrzeżenie 1 oraz 2 stopnia.

Ulewy oraz burze

Nadchodzącej nocy intensywne opady deszczu wystąpią na obszarze całego województwa, lecz najintensywniejsze pojawią się na południu, gdzie całkowita suma opadu wyniesie 30 l wody na każdy metr kwadratowy. Tam mogą pojawiać się również burze, podczas których niewykluczone są niszczące porywy wiatru a tak, że opady niewielkiego gradu. Opady ustaną o 04:00 rano.

W związku z fatalną pogodą prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Na drogach i chodnikach może być niebezpiecznie. Silny wiatr może łamać gałęzie, drzewa, uszkadzać budynki i zrywać linie energetyczne. W związku z silnym wiatrem należy się liczyć między innymi z przerwami w dostawach prądu. Uważajmy, gdzie parkujemy samochody. Zalecamy nie stawiać ich pod drzewami, ponieważ silny podmuch może je złamać, a następnie spaść nam na samochód. W trakcie apogeum wichury radzimy pozostać w domu.

Jeśli masz chęć mozesz pomóc 👇 👇

Link do rzutki https://zrzutka.pl/536xkw