Wiosna według Amerykanów. Czeka nas susza.

Amerykański portal accuweather wydał długoterminową prognozę na wiosnę według, której zmagać będziemy się z suszą.

Zima, jeśli możemy tak ją nazwać dobiega końca. 1 marca powitamy meteorologiczną wiosnę.

Trwająca jeszcze zima jest taka jak przewidywaliśmy, bodajże w listopadzie ubiegłego roku. Przeważa dodatnia temperatura a śnieg oraz mróz pojawia się bardzo rzadko. W grudniu oraz styczniu padły rekordy najniższej pokrywy śnieżnej. Luty pod tym względem, także zapowiada się rekordowo. A jak będzie wyglądała wiosna ?

Według amerykańskich meteorologów z accuweather po ciepłej zimie przyjdzie ciepła wiosna. Na zimę z pewnością nie mamy już co liczyć. Oczywiście chwilowych incydentów wciąż wykluczyć jednak nie można ale będzie już ich zdecydowanie mniej.

We wschodniej części kraju, wiosną mogą zdarzać się burze, które na szczęście nie powinny być tak intensywne jak m.in w Niemczech, gdzie spodziewane są trąby powietrzne.

Opadów dużo nie będzie, więc nasili się susza, która może dotknąć regiony od Ukrainy i Mołdawii aż po południowo-wschodnią i centralną Polskę.

Prognozę i uwagi na odległy termin należy traktować z przymrużeniem oka.

Jeśli masz chęć mozesz pomóc 👇👇👇

Link do rzutki https://zrzutka.pl/536xkw

numer konta: 33 1240 2177 1111 0010 7556 9490

Stacja meteorologiczna, na którą latem odbyła się zbiórka, jest w fazie budowy. Zakupiłem stację meteorologiczną, dzięki której wykonywany będzie pomiar ciśnienia, wiatru i tp. Jest nowa, profesjonalna klatka meteorologiczna w całości wykonana z drewna. Zakupiłem także maszt do pomiaru wiatru, stojak na klatkę oraz bardzo dokładny termometr do pomiaru temperatury gruntu.

Jako, że stacja stanie w miejscu dalekim od zabudowań to pojawia się problem z zasilaniem. Jedynym wyjściem jest fotowoltaika, czyli zasilanie z paneli słonecznych, z czym wiążą się wysokie koszta. Zasilić trzeba będzie kamerę oraz komputer/laptop, dzięki któremu będę mógł przesyłać dane do internetu. W niedalekich planach jest również jedna oprawa oświetleniowa.

Koszt takiego zestawu fotowoltaicznego (320 w) to w zaokrągleniu 1000 zł. Dodatkowo zakupić trzeba będzie akumulator i kamerę co daje dodatkowe 500-1000 zł. Jak wiecie latem doszło do włamania, do mojej klatki, a więc całodobowy monitoring jest niezbędny. Niestety koszta są ogromne i na chwilę obecną nie jestem w stanie sam osiągnąć swojego celu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *