Prognoza na weekend: Mnóstwo opadów oraz chmur. Wydano ostrzeżenie przed wiatrem.

Najbliższe dni to zdecydowane pogorszenie pogody. Choć się ociepli, to jednak wiatr się nasili, co znacząco wpłynie na temperaturę odczuwalną. Dominować będą tak, że chmury oraz opady. W związku z silnym wiatrem zostało wydane ostrzeżenie 1 stopnia.

W sobotę w pierwszej części dnia pojawi się dużo rozpogodzeń. Niestety z upływem godzin z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa zachmurzenia. Padać nie powinno, choć niewykluczany w drugiej części dnia przelotnych opadów mżawki, które w godzinach wieczornych mogą się nasilać. Wiać będzie z kierunków południowo-zachodnich w porywach do 40 km/h. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6 st.C we wschodniej oraz centralnej części województwa do 7 st.C na pozostałym obszarze. Ciśnienie: 1017 hPa.

Nocą z soboty na niedzielę to wzrost zachmurzenia do całkowitego. Pojawią się opady deszczu, a temperatura wyniesie 5 st.C. Nasili się również wiatr. Jego prędkość wzrośnie do 70 km/h.

Z tego powodu zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia przed silnym wiatrem, które będzie obowiązywać na terenie całego województwa od 22.02.2020 godz. 21:00 do 23.02.2020 godz. 04:00. W tych godzinach może powiać z prędkością od 55 do 73 km/h.

Niedziela o poranku przyniesie mnóstwo chmur oraz opadów zanikający, lecz po godzinie 09:00 mieszańcy północnej oraz centralnej części województwa mogą liczyć na rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze przez cały dzień będzie dominować zachmurzenie całkowite. W godzinach wieczornych nastąpi ponowny wzrost zachmurzenia, do którego dołączy deszcz.

Wiatr nieco się uspokoi, lecz wciąż będzie silny osiągający prędkość w porywach do 50 km/h. Będzie ciepło. Termometry wskażą od 5 st.C na południu do 6 st.C na pozostałym obszarze. Ciśnienie: 1014 hPa.

Co przyniesie ostatni tydzień lutego ? O tym dowiecie się już w najbliższą niedzielę.

Jeśli masz chęć mozesz pomóc 👇 👇

Link do rzutki https://zrzutka.pl/536xkw

Numer konta: 33 1240 2177 1111 0010 7556 9490

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *