Prognoza na 20-21 lutego: Będzie chłodniej z przewagą chmur. Możliwe opady mieszane.

Prognoza na 20-21 lutego: Będzie chłodniej z przewagą chmur. Możliwe opady mieszane.

19 lutego 2020 0 przez Paweł Reducha

Ostatnie dni to zdecydowany powiew wiosny. Temperatura często przekraczała próg 10 st.C a kwitnące w ogrodach wiosenne kwiaty przypominały nam marzec, a nie drugą połowę lutego.

W najbliższych dniach się ochłodzi, ale na powiew zimy nie ma co liczyć. Opady śniegu jeżeli się pojawią to jedynie w postaci mieszanej. Temperatura również nie będzie zimowa. Słupki rtęci w ciągu dnia przekroczą próg zera stopni.

Czwartek zapowiada się z dominacją zachmurzenia. Na obszarze całego województwa nie można wykluczyć przelotnych opadów deszczu. Lokalnie niewykluczone są również opady deszczu ze śniegiem, które będą symboliczne. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich w porywach do 30 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 4 st.C.

Nocą z czwartku na piątek niebo się rozpogodzi, wiatr ucichnie, a temperatura poszybuje w dół. Na północy oraz w centrum temperatura spadnie do zera a na południu województwa do -2 st.C. Delikatny mróz spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Na drogach będzie ślisko.

W piątek dominować będzie zachmurzenie całkowite. Wszędzie wystąpią opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 2 st.C a wiatr osiągający prędkość w porywach do 40 km/h z pewnością spotęguje odczucie chłodu.

W weekend czeka nas ocieplenie, a więc ochłodzenie będzie krótkotrwałe. Prognoza na weekend ukaże się w piątkowe popołudnie.