Tygodniowa prognoza pogody: Wietrzny tydzień. “Możliwe przerwy w dostawie prądu”

Tygodniowa prognoza pogody: Wietrzny tydzień. “Możliwe przerwy w dostawie prądu”

9 lutego 2020 0 przez Paweł Reducha

Kolejny tydzień lutego przyniesie dynamiczną pogodę. Do czwartku dominować będzie wietrzna, groźna i pochmurna aura, która może wyrządzić sporo szkód. Nadchodzącej doby należy spodziewać się między innymi przerw w dostawie energii elektrycznej.

Pierwszy dzień tygodnia przyniesie bardzo groźną aurę. Dominować będzie zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu, do których dołączy silny i porywisty wiatr osiągający prędkość w porywach 80-100 km/h. Na termometrach zobaczymy 6 st.C. Ciepłe ubrania z pewnością się przydadzą, gdyż temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa.

We wtorek oraz środę czeka nas mnóstwo chmur, ale możliwe są także liczne rozpogodzenia. Pojawią się przelotne opady deszczu i niestety, ale nadal będzie wietrznie z porywami dochodzącymi do 70 km/h. Słupki rtęci wskażą 4 st.C.

Czwartek przyniesie lekką poprawę pogody. Będzie pogodnie, bez opadów a wiatr nieco się uspokoi, choć w dalszym ciągu porywy mogą osiągać prędkość 50 km/h. Na termometrach zobaczymy do 5 st.C.

Początek weekendu powitamy zachmurzeniem całkowitym, przelotnymi opadami deszczu oraz chłodem. Wiać nie będzie, a słupki rtęci wskażą 2 kreski powyżej zera. Kolejne dni weekendu to znacząca poprawa pogody. Padać nie będzie, a na termometrach w sobotę zobaczymy 3 st.C a w niedzielę 7 st.C.

Przypominamy, że w związku z silnym wiatrem zostało wydane ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia. Ostrzeżenie możesz sobaczyć, klikając TUTAJ.