Kazachstan sparaliżowany przez śnieżyce. Arabia Saudyjska doświadcza niespotykanych chłodów.

Gdy większość z nas wypatruje zimę z utęsknieniem, to na bliskim wschodzie mają jej dosyć. Stolica Kazachstanu w ostatnim czasie została dosłownie sparaliżowana przez śnieg i porywisty wiatr.

Chłód, który popłynął z Syberii przez Kazachstan oraz Iran docierając do Afryki, dał mocno się we znaki właśnie w Kazachstanie.

W połowie stycznia przez silny, porywisty wiatr dochodzącym do 100 km/h w połączeniu z intensywnymi opadami śniegu, sparaliżował stolice Kazachstanu Nur-Sułtanie.

Zaspy miały wysokość kilku metrów, stanęła całkowicie komunikacja miejska, ruch na drogach oraz zawieszono działanie portów lotniczych. Kilkanaście tysięcy osób miało problem z dotarciem do pracy. Problemy mieli również kierowcy ciężarówek, które utknęły na parkingu na kilka dni.

40ton.net

Kilkadziesiąt osób w tym dzieci doznało odmrożeń kończyn, samo szczęście nikt nie zginał.

Arabia Saudyjska z wyjątkowymi falami chłodu.

Arabia słynąca z ciepłej i słonecznej pogody zmaga się z wyjątkowym chłodem, który nie był notowany nigdy w historii pomiarów. W Rijadzie stolicy Arabii termometry pokazały 2 stopnie Celsjusza, mieszkańcy na ulicach rozpalali koksowniki, aby się ogrzać. Jak widać na załączonym filmie, korzystali z nich również zwierzęta.

W górach temperatury spadły do kilku stopni poniżej zera, oraz spodziewane są opady śniegu, które ostatnimi czasy są coraz częściej spotykane w tej części świata.

Niestety to nie koniec chłodów po ociepleniu, które jest spodziewane, za około 5 dni nadciągnie kolejny spływ chłodu oraz opady śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *