Tygodniowa prognoza pogody: Przedzimie w pogodzie

Rozpoczął się ostatni miesiąc meteorologicznej zimy, coraz bliżej zbliżamy się do wiosny, a zimy jak nie było, tak nie ma. Czy w tym tygodniu jej doświadczymy ? Sprawdźmy.

Patrząc na załączaną wyżej prognozę, każdy może złapać się za głowę. Kolejny tydzień lutego, owszem przyniesie ochłodzenie i słabe opady mieszane, ale zdecydowanie to prawdziwa zima nie będzie.

W nadchodzącym okresie możemy spodziewać się słabych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem, które pojawią się w nocy z poniedziałku na wtorek oraz wtorek. Opady będą słabe i raczej na białe krajobrazy nie mamy co liczyć.

Nocami czekają nas spadki temperatur do -3 stopni. Wyjątkiem może być, noc z piątku na sobotę gdzie nie wykluczamy -5 oraz 6-stopniowego mrozu. Na drogach w tym tygodniu na pewno będzie ślisko!

Ocieplenie pod koniec tygodnia?

www.wxcharts.com

Wszystko wskazuje, że po delikatnym ochłodzeniu pod koniec tygodnia oraz początku przyszłego tygodnia czeka nas ocieplenie, gdzie słupki rtęci szczególnie na południu kraju przekroczą 10 stopni. U nas ociepli się do 6-8 stopni.

Po 15 lutego najnowsze prognozy pokazują szanse na przyjście zimy z mrozem oraz śniegiem. Czy się sprawdzi? O tym dowiemy się za tydzień w tygodniowej prognozie pogody 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *