Początek lutego przyniesie powiew wiosny. Anomalia sięgnie +10°C

Początek lutego przyniesie powiew wiosny. Anomalia sięgnie +10°C

30 stycznia 2020 0 przez Paweł Reducha

Przyroda pomału budzi się do życia, a trwalej zimy wciąż niestety nie widać. Choć wczoraj spadł śnieg i krajobrazy się delikatnie zabieliły, to już od jutra czeka nas prawdziwy powiew wiosny. Temperatura w najbliższych dniach wzrośnie do 10 st.C.

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od was zdjęcia, na których widać liście na krzewach, a nawet wyhodowane w ogrodzie zimowe rzodkiewki. Przyroda szaleje i nie co się jej dziwić skoro nawet pokrywa śnieżna tej zimy na północy województwa nie wzrosła do co najmniej 1 cm.

W nadchodzący weekend należy spodziewać się wzrostu temperatury do 10 st.C. W piątek na termometrach zobaczymy 7 st.C w sobotę 10 st.C a w niedzielę 7 st.C.

Pogoda nie będzie sprzyjać. Spodziewamy się zachmurzenia całkowitego oraz opadów deszczu, które momentami będą intensywne. W weekend całkowita suma opadu wyniesie 20 l wody na każdy metr kwadratowy.

Dokuczać będzie silny i porywisty wiatr osiągający prędkość w porywach do 35 km/h. Najsilniejsze porywy wystąpią Jutro. W piątek powieje z prędkością do 70 km/h.