Na odcinku Kijowiec-Biała poziom Krzny może wzrosnąć do stanu ostrzegawczego.

Na odcinku Kijowiec-Biała poziom Krzny może wzrosnąć do stanu ostrzegawczego.

14 stycznia 2020 0 przez Paweł Reducha

W związku z opuszczeniem śluz na Krznie w miejscowości Kijowiec k. Białej Podlaskiej poziom Krzny w wolnym tempie wzrasta. W najbliższym czasie niewykluczony jest wzrost poziomu wody do stanu ostrzegawczego. Służby monitorują sytuację na bieżąco.

Na wstępie uspokajamy. Żadna powódź nam nie grozi. Śluzy zostały opuszczone przez wody Polskie celowo w poniedziałek o godzinie 17:00. Ma pomóc to służbom przeszukać koryto Krzny w miejscowości Starzynka oraz Neple. Przypomnijmy, że od soboty trwają tam poszukiwania radnego gminy Terespol którego, auto wydobyto z koryta rzeki.

Fot: Łukasz Dragun

Na odcinku Kijowiec-Neple poziom lustra Krzny opadł i utrzymuje się na stałym poziomie. Zwolnił również prąd rzeki. Odwrotna sytuacja ma miejsce na odcinku Kijowiec-Biała. Tam poziom lustra wody delikatnie wzrasta. W najbliższych godzinach niewykluczone jest zalanie okolicznych łąk oraz terenów nisko położonych.

Do informacji o planowanym opuszczeniu śluz dotarliśmy jako pierwsi. O planowej akcji poinformowaliśmy już 12 stycznia. Sytuacje monitorujemy na bieżąco.