Tygodniowa prognoza pogody: Powiew styczniowej wiosny.

Tygodniowa prognoza pogody: Powiew styczniowej wiosny.

12 stycznia 2020 0 przez Paweł Reducha

Rozpoczęły się ferie zimowe, choć patrząc na obecną aurę za oknem, można stwierdzić, że zimowe są jedynie z nazwy. W najbliższych dniach słupki rtęci wskażą nawet 6 st.C, a więc o jakimkolwiek śniegu nie ma mowy.

Początek nowego tygodnia rozpoczniemy zachmurzeniem całkowitym oraz przelotnymi opadami deszczu, które możliwe są w północnej części województwa. Termometry wskażą od 4 st.C na południu do 6 st.C na pozostałym obszarze. Wiać będzie z kierunków południowo-zachodnich w porywach do 35 km/h.

Wtorek przyniesie rozpogodzenia, lecz zachmurzenie będzie duże. Padać nie powinno, a na termometrach zobaczymy od 3 st.C na południowym zachodzie do 5 st.C na wschodzie oraz północy. Wiatr zmieni kierunek na południowy i jego prędkość w porywach wyniesie 30 km/h.

W środę możemy spodziewać się większej liczby rozpogodzeń. W wielu miejscach momentami możemy mieć czysty błękit nieba. Temperatura wyniesie od 4 st.C na południowym zachodzie do 5 st.C na pozostałym obszarze.

Czwartek bez większych zmian. Temperatura w całym województwie wyniesie 4 st.C a nad naszymi głowami niebo będzie pogodne. Wiatr słaby z kierunków południowo-zachodnich w porywach do 20 km/h.

Weekend będzie nieco chłodniejszy. Temperatury maksymalne wzrosną jedynie do 3 st.C a niebo będzie pogodne. Jedynie w niedziele niewykluczone jest zachmurzenie całkowite w postaci stratusa.