Prognoza na weekend: Bardzo ciepło, wietrznie i niestety bezśnieżnie.

Prognoza na weekend: Bardzo ciepło, wietrznie i niestety bezśnieżnie.

9 stycznia 2020 0 przez Paweł Reducha

Drugi weekend stycznia w pogodzie nie przyniesie zmian. Będzie ciepło, wietrznie i niestety wciąż bezśnieżnie. Zawiedzeni mogą być dzieci, ponieważ już od poniedziałku rozpoczną się ferie zimowe, które zimowe będą jedynie z nazwy.

Piątek przyniesie mnóstwo chmur oraz drobne, zanikające opady deszczu, które wystąpią na północny województwa w pierwszej części dnia. Niewielkie przejaśnienia w drugiej części dnia spodziewane są lokalnie na zachodzie oraz na południu. Będzie bardzo ciepło. Termometry wskażą od 3-4 st.C na południu do nawet 7 st.C na zachodzie. Wiatr z kierunków południowo-zachodnich w porywach do 37 km/h.

Sobota nie przyniesie zmian. W dalszym ciągu niebo szczelnie pokryją chmury oraz wystąpią przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 5 st.C na południu do 6 st.C na północy. Wiatr silny z kierunków zmiennych w porywach do 55 km/h.

Niedziela przyniesie poprawę pogody. Wiatr się uspokoi, a na niebie pojawi się dużo rozpogodzeń oraz chwil ze słońcem. Padać nie będzie. Termometry wskażą od 4 st.C na południu do 5 st.C na północy. Wiatr z kierunków południowo-zachodnich słaby, lecz w godzinach porannych nieco silniejszy w porywach do 45 km/h. Po południu prędkość wiatr spadnie do 25 km/h.