Brak zimy co najmniej do końca stycznia. Zimowe ferie tylko z nazwy.

Wiele osób zadaje pytanie, kiedy nadejdzie śnieżna oraz mroźna zima. W końcu dzieciaki rozpoczynają dwutygodniowe ferie zimowe. Spoglądając na długoterminowe prognozy pogody, możemy stwierdzić, że zima o nas zwyczajnie zapomniała. Co najmniej do 25 stycznia o śniegu i mrozie możemy zapomnieć.

Jeśli chcecie zobaczyć śnieg i spędzić ferie w zimowym klimacie wyjedzie w góry. U nas w najbliższych tygodniach nawet temperatura minimalna nie spadnie poniżej – 5 st. C a śnieg, jeżeli spadnie to jedynie w symbolicznych ilościach.

Spoglądając na prognozy, łapie się z niedowierzaniem za głowę. Mamy styczeń a zimy jak nie było tak i nie ma. W tym sezonie maksymalna grubość pokrywy śnieżnej na południu oraz miejscami na wschodzie województwa osiągnęła jedynie grubość 3 cm. Mowa tu oczywiście o oficjalnych danych IMGW. Najmniej śniegu leżało dotychczas na północy. Tam pokrywa śnieżna była jedynie śladowa.

Możesz nas wesprzeć. Kliknij żeby sprawdzić https://patronite.pl/profil/261104/pawel-reducha

Niestety na powiew zimy się nie zapowiada. W najbliższych dniach temperatura maksymalna będzie oscylowała w granicach 3-5 st. C a minimalna -2-0 st C. Od czasu do czasu mogą pojawić się niewielkie opady deszczu a nocami symboliczne opady śniegu. Taki typ pogody, prawdę mówiąc, może potrwać aż do 25 stycznia.

Co będzie działo się dalej? Jak wynika z prognoz miesięcznych, luty przyniesie nam niemalże identyczny typ pogody. Wygląda na to, że na zimę jeszcze trochę poczekamy…

Z uwagi na odległy termin prognoza może ulec niewielkim zmianom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *