Prognoza na weekend: Silny wiatr oraz opady mieszane. Krajobrazy się zabielą ?

Prognoza na weekend: Silny wiatr oraz opady mieszane. Krajobrazy się zabielą ?

2 stycznia 2020 0 przez Paweł Reducha

Przed nami pierwszy weekend nowego 2020 roku, który w pogodzie nie przyniesie nic nadzwyczajnego ani nowego. W najbliższych dniach czeka nas trochę słońca, chmur oraz mieszanych opadów. Na powrót zimy wciąż się nie zapowiada.

Jutro w piątek czeka nas wyśmienita pogoda. Będzie pogodnie, a nawet bezchmurnie. Wiatr będzie słaby, południowo-zachodni w porywach do 25 km/h. Niska prędkość sprawi, że temperatura odczuwalna będzie całkiem przyjemna. Termometry wskażą od 3 st.C w okolicach Terespola do 1 st.C na południowym zachodzie.

Sobota przyniesie pogorszenie pogody. W ciągu dnia będzie dominować zachmurzenie całkowite oraz opady deszczu a tak, że deszczu ze śniegiem. Będzie silnie wiało. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość 65 km/h. Termometry wskażą od 2 st.C na południu do 4 st.C na zachodzie. Z uwagi na silny wiatr oraz opady temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa niż ta widoczna na termometrach.

Strefa opadów będzie wędrować z północnego zachodu na południowy wschód. Pierwsze opady pojawią się już w godzinach porannych.

W niedzielę się rozpogodzi, ale będzie chłodniej. Termometry wskażą od 0 st.C na południu do 1 st.C na pozostałym obszarze. Wszędzie będzie pogodnie. Zanikające opady mieszane spodziewane są jedynie na południowym wschodzie województwa. Wiatr osłabnie, ale nadal będzie silny, osiągając prędkość w porywach do 50 km/h.

W sobotni wieczór oraz nocą z soboty na niedzielę miejscami niewykluczone są opady śniegu, dlatego lokalnie krajobrazy mogą się zabielić. Na dużą ilość śniegu nie ma co liczyć, ponieważ maksymalna grubość pokrywy śnieżnej może wynieść 1-2 cm. Największe szanse na zabielenie krajobrazów mają mieszkańcy południa.