Będzie wietrznie. Wydano ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem.

Będzie wietrznie. Wydano ostrzeżenie 1 stopnia przed silnym wiatrem.

30 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

Najbliższe godziny miną pod znakiem wietrznej aury. Choć jeszcze jest spokojnie, to już za kilka godzin prędkość wiatru w porywach wzrośnie do 70 km/h. Wiatr może powodować szkody.

W najbliższych godzinach znajdziemy się pomiędzy wyżem znajdującym się na zachodzie Europy a niżem znad Rosji. Różnica ciśnień, która na Lubelszczyźnie wyniesie między południem a północą 7 hPa sprawi, że wiatr znacznie się nasili.

Prognozowane ciśnienie w Europie na wtorek 31.12.2019

Silniejszy wiatr pojawi się już dziś. Prędkość wiatru w poniedziałkowy wieczór na obszarze całego województwa może wzrosnąć do 50-60 km/h. Podobna prędkość prognozowana jest także na najbliższą noc.

Najsilniejsze porywy wystąpią jednak w sylwestrowy poranek. 31 grudnia pomiędzy godziną 02:00 a 09:00 porywy osiągną prędkość 70-75 km/h. W kolejnych godzinach wiatr nieco osłabnie, choć nadal będzie silny osiągając prędkość 60 km/h.

W związku z silnym wiatrem wydano ostrzeżenie 1 stopnia

Silny wiatr może łamać osłabione gałęzie drzew oraz porywać lekkie przedmioty. Apelujemy o nieparkowanie samochodów pod drzewami, ponieważ spadające gałęzie mogą je uszkodzić.