Tygodniowa prognoza pogody: nadejdzie przedzimie. Chwyci mróz i spadnie śnieg?

Tygodniowa prognoza pogody: nadejdzie przedzimie. Chwyci mróz i spadnie śnieg?

29 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

W najbliższym tygodniu na powiew zimy się nie zapowiada, lecz temperatura będzie bliższa zimie niż jesieni. Zdarzą się chwile z mrozem oraz wystąpią lokalne opady śniegu.

Nadchodzące dni będą kwalifikowały się to termicznego przedzimia, ponieważ średnie dobowe będą utrzymywały się w przedziale 0 – 5 st.C.

Ostatni poniedziałek 2019 rozpoczniemy niską temperaturą oraz opadami marznącymi, które wystąpią na obszarze całego województwa i będą towarzyszyć nam przez wiele godzin. Strefa opadu pojawi się już o godzinie 08:00 i będzie przemieszczać cię z północy na południe. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st.C na południu do 0 st.C na północy.

Ostatni dzień roku nie będzie należał do przyjemnych. Co prawda będzie ciepło, bo słupki rtęci wskażą nawet 4 st.C to jednak temperatura odczuwalna z powodu silnego wiatru wiejącego z prędkością nawet 70 km/h będzie o wiele niższa. Do silnego wiatru dołączą początkowo opady śniegu, deszczu ze śniegiem a później samego deszczu. Noc sylwestrowa również wietrzna z porywamy dochodzącymi do 50 km/h.

Nowy rok przywita nas pogodnym niebem i wysokim ciśnieniem wynoszącym 1030 hPa. Wiatr ucichnie, a termometry wskażą 0 st.C. Padać nie powinno.

Kolejne dni nowego roku przyniosą zmienną aurę. W czwartek będzie pogodnie i do 1 st.C a w piątek miejscami bezchmurnie a słupki rtęci wskażą 3 st.C. W piątkowy poranek z powodu dużych rozpogodzeń temperatura zwłaszcza w regionach południowych może spaść do -6 st.C.

W pierwszy weekend nowego roku pogoda nieco ulegnie pogorszeniu. Powróci zachmurzenie duże oraz wystąpią opady deszczu ze śniegiem, oraz śniegu. Termometry w sobotę wskażą 3 st.C a w niedzielę 1 st.C.

Opady śniegu będą symboliczne, dlatego szanse na ponowne zabielenie krajobrazów jest zerowa.