Świąteczna Tygodniowa prognoza pogody: Święta na plusie, lecz po świętach możliwy śnieg.

Świąteczna Tygodniowa prognoza pogody: Święta na plusie, lecz po świętach możliwy śnieg.

22 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

Dotarliśmy do świąt Bożego Narodzenia. Wiele osób chciałoby, aby spadł śnieg i chwycił mróz. Nic dziwnego, bo właśnie wtedy święta nabrałyby prawdziwego uroku. Padający śnieg i głos skrzypiącego śniegu pod butami na pasterce to byłoby coś. Niestety nic z tego. W tym roku możemy liczyć jedynie na jesienny klimat

Nasza prognoza opublikowana 09.12.2019 odnośnie świąt się sprawdzi. Na śnieg oraz mróz w tegoroczne święta nie ma co liczyć. Dominować będą jesienne temperatury oraz pojawią się opady deszczu. Chłodniejsze dni i śnieg możliwy jest dopiero po świętach.

Początek, ale i kolejne dni tygodnia przyniosą zachmurzenie całkowite oraz duże z dominacją opadów deszczu. Temperatura będzie wysoka i wyniesie 6 st.C w poniedziałek 5 st.C w wigilię oraz 4 st.C w Boże Narodzenie oraz drugi dzień świąt.

Zmiany w pogodzie widoczne są od piątku. Wtedy napłynie do nas chłodniejsze powietrze i zamiast deszczu spadnie deszcz oraz deszcz ze śniegiem a w weekend nawet sam śnieg. W niedzielę termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą -1 st.C. Jak wynika z najświeższych prognoz, do niedzieli na wschodzie województwa spadnie do 4 cm śniegu a na zachodzie 6 cm.