Weekendowa prognoza pogody: Kontynuacja ciepła czy powiew zimy ? Sprawdź szczegóły

Weekendowa prognoza pogody: Kontynuacja ciepła czy powiew zimy ? Sprawdź szczegóły

19 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

W ostatni przedświąteczny weekend o opadach śniegu oraz jakimkolwiek mrozie nie ma mowy. W dalszym ciągu dominować będą letnie temperatury sięgające 10 st.C.

W najbliższych dniach mimo wysokich temperatur aura zniechęci nas do spacerów. Pojawią się opady deszczu oraz dominować będzie zachmurzenie duże, oraz całkowite. Na domiar złego za sprawą spadku ciśnienia nasze samopoczucie będzie fatalne. W niedzielne popołudnie ciśnienie na barometrach wyniesie 993 hPa. Jak przedstawia się szczegółowo weekend? Sprawdźmy.

W piątek zachmurzenie umiarkowane oraz duże spodziewane jest w centrum, oraz na południu. Najwięcej rozpogodzeń wystąpi na północy oraz północnym zachodzie województwa. Padać nie powinno, a termometry wskażą od 8 st. C na ścianie wschodniej do 11 st. C w centrum oraz zachodzie. Wiatr słaby, okresami nieco silniejszy południowo-wschodni w porywach do 46 km/h. Ciśnienie wyniesie 1009 hPa.

W sobotę czeka nas pogorszenie aury. Wszędzie wystąpi zachmurzenie duże oraz całkowite a tak, że pojawią się opady deszczu, które w godzinach popołudniowych będą przemieszczać się z południa na północny zachód. Jak na grudzień będzie bardzo ciepło. Termometry wszędzie wskażą 11 st.C. Wiatr południowo-zachodni w porywach do 45 km/h.

Prognozowane ciśnienie 22.12.2019

Niedziela będzie nieco chłodniejsza. Termometry w najcieplejszym momencie dnia na obszarze całego województwa wskażą 7 st.C. Dominować będzie zachmurzenie duże z licznymi rozpogodzeniami. Padać nie powinno. Wiatr słaby początkowo zachodni a później wschodni w porywach do 26 km/h. Za sprawą spadku oraz niskiego ciśnienia nasze samopoczucie może być nie najlepsze. Dokuczać mogą nam bóle głowy czy mięśni.