czw. Lut 27th, 2020

meteolu.pl

Jedyny Serwis Pogodowy na Lubelszczyźnie

Tygodniowa prognoza pogody. Potężne uderzenie ciepła.

Pogoda oszalała. Mamy połowę grudnia a w najbliższych dniach czeka nas termiczna wiosna. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 12 st.C. Noce również będą bardzo ciepłe z temperaturą na poziomie 5-10 st.C. Śniegu nadal brak a święta coraz bliżej.

Tegoroczny grudzień z pewnością odbiegnie mocno od normy. Do dziś anomalia za grudzień wynosi +1,5 st.C a przez nadchodzące ciepło jeszcze wzrośnie. W najbliższych dniach anomalia temperatury wyniesie +12 st.C. Oznacza to, że będzie o 12 st.C cieplej niż powinno być zwykle o tej porze roku.

W nadchodzącym tygodniu w pogodzie oprócz wysokiej anomalii będzie spokojnie. Wichury nie wystąpią, a dominować będzie pogodna aura z wysokimi temperaturami.

Najchłodniej będzie w poniedziałek oraz w niedzielę kiedy to słupki rtęci pokażą 8 st.C a najcieplej w środę gdy termometry na przeważającym obszarze województwa wskażą 12 kresek powyżej zera. Noce również będą bardzo ciepłe z temperaturą na poziomie 5-10 st.C. Opady jeśli wystąpią to jedynie nadchodzącej nocy oraz nocą z soboty na niedzielę. Sumy nie będą duże, bo spadnie do 1 mm wody na każdy metr kwadratowy.

Kiedy w końcu pojawi się zima ? Niestety nie prędko. Według najświeższych prognoz co najmniej do 30 grudnia możemy zapomnieć o jakimkolwiek całodobowym mrozie oraz śniegu.

Fot: Pixbay/elements.envato