Weekendowa prognoza pogody: Dalsza kontynuacja jesieni. Anomalia będzie wysoka

Weekendowa prognoza pogody: Dalsza kontynuacja jesieni. Anomalia będzie wysoka

12 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

Przed nami drugi weekend grudnia, który aurą ani trochę nie przypomni zimy. W dalszym ciągu temperatury będą oscylowały w okolicy 5 st.C a z nieba zamiast śniegu spadnie deszcz. Nawet nocą temperatura będzie dodatnia, tak więc na przymrozki nie ma co liczyć.

Początek weekendu rozpoczniemy lokalnymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Największe przejaśnienia wystąpią na południu, a najwięcej chmur pojawi się na północy oraz w centrum. Tam mogą pojawić się również przelotne opady deszczu. Termometry wskażą od 3 st.C na wschodzie oraz częściowo na północy do 4 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr południowo-wschodni silny w porywach do 53 km/h.

W sobotę się ociepli, lecz aura będzie kapryśna. Niebo szczelnie pokryją chmury, a z zachodu na wschód będzie przemieszczać się strefa z niewielkimi opadami deszczu. Wiatr wciąż będzie wiał z kierunków południowo-wschodnich w porywach do 35 km/h. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 4 st.C na północy oraz w centrum do 5 st.C na południu oraz południowym wschodzie.

Ostatni dzień weekendu, czyli niedziela przyniesie większe rozpogodzenia oraz wysoką temperaturę. Słupki rtęci w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 5 st.C na północy oraz centrum do 6 st.C na południu. W ciągu dnia pogodnie z przelotnymi opadami deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie wciąż nieco silniejszy w porywach do 37 km/h.

Anomalia temperatury w piątek wyniesie 4 st.C w sobotę 5 st.C a w niedzielę 6 st.C.