W nadchodzących dniach anomalia temperatury sięgnie +10°C. Gdzie jest zima ?

W nadchodzących dniach anomalia temperatury sięgnie +10°C. Gdzie jest zima ?

11 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

Zimy jak nie było tak i niema oraz prędko nie będzie. Prognozy na najbliższe dni oraz tygodnie nie są normalne, ponieważ anomalia temperatury wzrośnie do +10°C. Co to dla nas oznacza ? Wysokie temperatury.

Mimo że w kalendarzu już prawie połowa grudnia to aura przypomina listopad. W dalszym ciągu mamy dominacje wysokich temperatur a mróz, jeśli się pojawia to jedynie na kilka bądź kilkanaście godzin. W opłakanym stanie są także opady śniegu, których za wiele nie ma. Jeśli czekacie na śnieg, muszę was zmartwić.

PROGNOZOWANA ANOMALIA TEMPERATURY NA 17.12.2019

W najbliższych dniach na powiew zimy z pewnością nie ma co liczyć. Choć dziś temperatura oscyluje w okolicach zera stopni oraz nadchodzącej noc spadnie przelotnie niewielki śnieg, to już od jutra czeka nas wzrost temperatury do 4 st.C a pod koniec tygodnia słupki rtęci wskażą 7 st.C. Jeszcze większe uderzenie ciepła nastąpi na początku przyszłego tygodnia gdy termometry na krańcach południowych wskażą 10 st.C.

Takie wysokie wartości na termometrach sprawią, że anomalia temperatury w weekend sięgnie +5 st.C a we wtorek nawet +10 st.C.

Wysokie dodatnie anomalie temperatury występują również w Rosji. Za kilka dni anomalia temperatury w centralnej części tego kraju może wynieść blisko +20 st.C. Oznacza to, że będzie o 20 st.C cieplej niż zazwyczaj powinno być o tej porze roku. Pogoda wariuje…

Prognozy w dalszym ciągu podtrzymują ciepło co najmniej do świąt a ochłodzenia zapowiadającego zimę wciąż nie widać….