Wstępna prognoza na święta: Marne szanse na śnieg oraz mróz.

Weszliśmy właśnie w przedświąteczny okres. W sklepach widoczne są dekoracje świąteczne a w reklamach non stop słychać o promocjach i widoczny jest mikołaj. Można powiedzieć, że wszystko przypomina nam o zbliżających się świętach no prawie wszystko. Odmiennego zdania jest jednak pogoda, która funduje nam ciepło i przypomina jesień. Czy to się jednak zmieni? Jest cień szans, że tegoroczne święta będę mroźne oraz śnieżne?

Musimy was niestety zmartwić. Szanse, że tegoroczne święta będą mroźne oraz przede wszystkim śnieżne są na dzień dzisiejszy zerowe. W dniach 23-30 grudnia anomalia temperatury ma wynieść 2,5 st. C. powyżej normy, a więc oznacza to, że będzie o blisko 3 stopnie cieplej, niż powinno być zwykle o tej porze roku. Tak więc można się domyślać, że przeważać będzie dodatni temperatura. I tak właśnie się stanie.

Według najświeższych prognoz świąteczny tydzień minie pod znakiem jesiennej aury. Temperatura będzie dodania oraz dominować będzie zachmurzenie całkowite. Padać nie powinno. Jeśli chodzi o temperaturę na obecną chwilę wygląda to następująco:

Wtorek 24 grudnia: Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 6 st.C na terenie całego województwa. Nocą z 23 na 24 grudnia przymrozek nie wystąpi.

Środa 25 grudnia: Tutaj może nastąpić delikatne ochłodzenie. Nocą 24/25 grudnia na południu województwa może pojawić się spadek temperatury do 0 st.C. W ciągu dnia termometry wskażą 4 st.C. Podobny przebieg temperatury będzie wyglądał 26 grudnia.

Podsumowując, na powiew zimy w tegoroczne święta nie ma co liczyć. Oczywiście jest to wstępna prognoza, która z uwagi na odległy termin może ulec zmianie. Nie mniej jednak na dzień dzisiejszy w prognozach nie widać nawet cienia szans na opady śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *