Weekendowa prognoza pogody: Po chłodzie i śniegu czas na “delikatne” ocieplenie.

Weekendowa prognoza pogody: Po chłodzie i śniegu czas na “delikatne” ocieplenie.

5 grudnia 2019 0 przez Paweł Reducha

Po opadach śniegu, które wystąpiły na początku tygodnia, nie ma już śladu i z pewnością na kolejne zabielenie krajobrazów będziemy musieli trochę poczekać. W nadchodzący weekend czeka nas kilka chwil ze słońcem, ale wiatru, a także opadów mieszanych nie zabraknie.

W piątek czeka nas czysty błękit nieba. Nad naszymi głowami nie będzie ani jednej chmury. Może być nieco chłodno, gdyż termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą 2 st.C powyżej zera. Wiatr będzie słaby okresami silniejszy południowo-zachodni w porywach do 38 km/h. Ciśnienie zacznie spadać. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1016 hPa.

Sobota nie będzie już taka słoneczna. Dominować będzie zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Wszędzie bez opadów oprócz krańców północno-zachodnich gdzie mogą wystąpić niewielkie przelotne opady deszczu ze śniegiem. Zrobi się nieco cieplej. Termometry wskażą od 4 st.C na południowym wschodzie do 3 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby okresami silniejszy w porywach do 40 km/h. Ciśnienie będzie spadać. W południe na barometrach w Lublinie wyniesie 1008 hPa.

Ostatni dzień weekendu do przyjemnych należał nie będzie. Dominować ma zachmurzenie całkowite oraz opady mieszane. Będzie cieplej, ale wciąż wietrznie. Porywy wiatru w dalszym ciągu mogą osiągać prędkość 40 km/h. Termometry wskażą od 4 st.C na południowym-zachodzie do 6 st.C na zachodzie. Ciśnienie wciąż będzie spadać. W południe na barometrach w Lubinie wyniesie 1007 hPa.