Nadchodzącej nocy śnieg spadnie na terenie całej Lubelszczyzny. Gdzie opady będą największe ?

W ciągu najbliższych godzin na terenie całego województwa pojawią się opady śniegu, które zabielą nam krajobrazy. Gdzie spadnie najwięcej śniegu oraz jakiego przyrostu pokrywy śnieżnej możemy się spodziewać ? Sprawdźmy.

Jak wynika z najświeższych prognoz, opady śniegu pojawią się już o godzinie 14:00 i będą przemieszczać się z północnego zachodu w kierunku południowym. Lokalnie symboliczne opady mogą pojawić się już nieco wcześniej z powodu występowania całkowitego zachmurzenia bogatego w wilgoć.

Opady w godzinach wieczornych oraz nocnych nie będą intensywne, dlatego na dużą ilość śniegu nie ma co liczyć. Jednak krajobrazy mogą się zabielić, bo opady będą długotrwałe i ustaną dopiero we wtorek w godzinach porannych

Największe ilości śniegu pojawią się na wschodzie oraz południowym zachodzie województwa, gdzie pokrywa śnieżna we wtorek o poranku może wynieść maksymalnie 2 cm. Na pozostałym obszarze wyniesie ona od zera do 1 cm.

Na drogach i chodnikach z powodu opadów i temperatury w okolicach zera mogą pojawiać się oblodzenia. będzie ślisko!. Z tego powodu wydano ostrzeżenie 1 stopnia przed oblodzeniem. Sprawdź szczegóły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *