czw. Lut 27th, 2020

meteolu.pl

Jedyny Serwis Pogodowy na Lubelszczyźnie

Tygodniowa prognoza pogody: Początek tygodnia z przedzimiem i śniegiem, a potem dużo słońca.

Dziś rozpoczęła się meteorologiczna zima, która potrwa do 1 marca. Jeśli nie lubicie białych klimatów mamy dobre wieści, ponieważ trwałej zimy z mrozem i śniegiem wciąż nie widać. W pierwszym tygodniu grudnia zima nieco o sobie da znać, lecz nie na długo. Sprawdźmy, co czeka nas w nadchodzącym tygodniu.

W pierwszej połowie tygodnia czeka nas dalsza kontynuacja przedzimia. Dominować będzie zachmurzenie całkowite, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia będzie oscylowała w okolicy zera, a nocami spadać do -3 st.C. Niemalże ciągle będą towarzyszyć nam opady śniegu, które na szczęście nie będą intensywne, choć zdołają one na jakiś czas zabielić krajobraz. Taka aura potrwa do środy.

Od czwartku czekać nas będzie delikatne ocieplenie oraz spora ilość słońca. W czwartek oraz piątek termometry w najcieplejszym momencie dni wskażą 3 st.C a nad naszymi głowami pojawi się czysty błękit nieba.

W sobotę oraz niedzielę pojawi się więcej chmur, z których będzie mógł pokropić deszcz. Przyszły weekend będzie również wietrzny. Prędkość wiatru w porywach wzrośnie do 50 km/h. Jednak pomimo lekkiego załamania pogody temperatury wciąż będą utrzymywać się w okolicy 5 st.C.

Nocami możliwy jest mróz powodujący oblodzenia. Dlatego jeśli planujecie podróż, szczególnie w godzinach nocnych weźcie to pod uwagę i wyjedźcie nieco wcześniej.