czw. Lut 27th, 2020

meteolu.pl

Jedyny Serwis Pogodowy na Lubelszczyźnie

Weekendowa prognoza pogody: Chłód, silny wiatr oraz śnieg. Wraca przedzimie.

Choć piątek będzie ciepły, to kolejne dni przyniosą pogorszenie pogody. W sobotę powróci przedzimie a w niedzielę miejscami nawet termiczna zima. Będzie wietrznie, co sprawi, że temperatura odczuwalna będzie o wiele niższa niż ta widoczna na termometrach.

W weekend ponownie czeka nas ochłodzenie. Temperatura odczuwalna w najcieplejszym momencie dnia może wynieść  -4 st.C a nocami spadać do -7 st.C. Do niskiej temperatury oprócz wiatru w sobotę mogą dojść opady deszczu ze śniegiem a lokalnie samego śniegu. Istnieje duża szansa, że miejscami krajobrazy się zabielą. Opady deszczu ze śniegiem mogą wystąpić również w niedzielę. Sprawdźmy szczegóły.

Piątek rozpoczniemy większymi rozpogodzeniami na południowym wschodzie oraz lokalnie w centrum. Z biegiem godzin jednak z północnego- zachodu w kierunku południowo-wschodnim będzie przemieszczać się strefa zachmurzenia całkowitego z przelotnymi opadami deszczu. Mimo opadów i dużego zachmurzenia będzie ciepło. Termometry wskażą od 8 st.C na północy do 9 st.C na południu. Wiatr będzie silny i porywisty z kierunków zmiennych w porywach do 50 km/h.

Sobota będzie pierwszym dniem ochłodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 do 2 st.C i wszędzie pojawią się opady deszczu ze śniegiem oraz lokalnie samego śniegu. Opady nie będą intensywne, ale zdołają na moment zabielić krajobrazy. Wiatr będzie wciąż silny i porywisty z kierunków północno-zachodnich w porywach do 50 km/h.

UWAGA ! Nocą z soboty na niedzielę możliwy jest mróz, który może spowodować oblodzenia. Na drogach i chodnikach będzie ślisko.

Niedziela będzie nieco chłodniejsza, ale przyniesie poprawę pogody. Silny wiatr ucichnie, a niebo się rozpogodzi. Na krańcach południowych niewykluczony jest czysty błękit nieba. Niewielkie opady deszczu ze śniegiem mogą wystąpić jedynie na północy województwa. Tam zachmurzenie duże utrzyma się przez cały dzień. Termometry w najcieplejszym momencie dnia wskażą od 0 st.C na północny do 1 st.C na południu.

Co czeka nas w przyszłym tygodniu ? Szczegóły pojawią się w najbliższą niedzielę w tygodniowej prognozie pogody.